KOUMANDO

Má ve vzdělávání něco větší smysl, než věnovat se tématům reálného života?

Tedy tématům, se kterými se opravdu potkáváme, která potřebujeme řešit, o kterých je dobré mít povědomost? Třeba sucho v krajině, jaký vzduch dýcháme za topné sezóny, veřejný prostor v naší obci, domácí příprava synergetických potravin, mikroorganismy žijící s námi v bytě, důležitost odpočinku, co našemu tělu škodí a co prospívá, informace útočící na nás ze sociálních sítí?

S našimi zahraničními partnery rozvíjíme k těmto výzvám programy a experimenty pro školní i volnočasové vzdělávání. Snažíme se tím dosáhnout hlavního cíle celoživotního učení se – tedy všímat si zajímavostí světa kolem nás a snažit se je nahlédnout s pomocí vědeckých metod a zároveň vlastní nápaditostí.

Ukázky experimentů

Badatelský kroužek ve Středoklukách

Témata a pokusy průběžně testujeme na kroužku s dětmi na naší základně ve Středoklukách. Vymýšlíme tím zároveň obsah připravovaného pokračování TV seriálu, které se bude natáčet tentokrát po evropských lokalitách.

Sledujte nás na FB a INST

TV seriál KOUMANDO

Na téma kreativního bádání jsme v koprodukci s Českou televizí natočili 12ti dílný seriál. Jednotlivé díly lze využít jako motivační filmečky uvádějící výukové programy, každý díl také obsahuje návod na dva až tři experimenty.

Vybrané zážitky z natáčení jsou zde na FB stránce seriálu.

Seriál je možno shlédnout v archivu České televize: